AKCE ŠKOLY

Spolupráce, poznávání nových i známých kamarádů, zážitky a mnoho dalšího…tak o tom byl adaptační kurz 10. - 12. 9. 2018.

Podruhé jsme vyrazili na krátký, avšak nabitý adaptační kurz do nedalekého Velešína. V areálu tamější SOŠ elektrotechnické jsme měli opět skvělé zázemí. V kombinaci s nádherným počasím si všichni sáhli na dno svých fyzických i psychických sil. Ale, náležitě si to užili. Vše proběhlo bez větších problémů a doufejme, že to, co si přivezli naši noví šesťáci do školy, v nich zůstane co nejdéle. Pro ilustraci pár společných fotografií v souladu s GDPR.

 
 
pohlednice sportovni den 2018
 

20180620 085835246 ios

Ve čtvrtek 25. ledna jsme se vydali, sedm dětí z 8. B a naše paní učitelka Kubalíková, do Centra Bazalka.

Bazalka je centrum pro děti se zdravotním postižením. Jak jsme sami zjistili při naší návštěvě, většina dětí trpí vážným autismem. Rozhodli jsme se tyto děti podpořit finančním darem ve výši 3 500 Kč. Tyto peníze jsme vydělali na vánočních dílnách a občerstveních, které jste mohli navštívit na školní akci „Vánoční zastavení“. Potěšilo nás, že naše peníze najdou v Centru smysluplné využití.

Byla to pro nás zajímavá zkušenost a zjistili jsme, že bychom si měli opravdu vážit našeho zdraví.

J. Žáčková, 8.B

 

kvetinova slavnost 2018 hedaer

Soutěž TALENTY PRO FIRMY, kde se stavěl model ze stavebnice Merkur, byla velmi zajímavá především v tom, jak mladší generace dětí spolupracovala se starší. Všichni si vzájemně rozuměli.

Ze základní školy Dukelská byli vybráni tři zástupci 5. tříd: Vít Novák, Marek Kafka a Markéta Holbová. Další tři zástupci byli ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické. Zástupce firmy EGE Radovan Vik, za kterou jsme soutěžili, nám směl pomáhat jen slovy. Doprovázela nás paní vychovatelka Jana Šímová.