AKCE ŠKOLY

17. dubna 2019 jsme se se třídou vydali do Římova. Navštívili jsme místní malou školičku. Paní ředitelka nám vyprávěla, jak to u nich chodí, a provedla nás její školou.

Naším hlavním cílem byla křížová cesta. Po této cestě šel sám Ježíš Kristus, akorát ne v Římově, ale v Izraeli. Cesta obsahuje 25 zastavení, tudíž 25 kapliček. Je obohacena třeba o loučení Krista s Marií. Paní, která nás po cestě provázela, nám o křížové cestě říkala různé zajímavosti. Překvapilo nás, že cesta je docela stejná jako v Jeruzalémě. Prý jsou kapličky nastaveny na stejnou světovou stranu jako originální zastávky, stejné je i jejich prostorové rozmístění a délka cesty. V každé větší kapli byly dříve vystaveny sochy. Ty ale byly bohužel odcizeny. Kdyby tam sochy byly, byl by tento zážitek mnohem silnější.

01 zsdukelska most

 

Jsme rády, že přeshraniční spolupráce naší Základní školy, Dukelská, České Budějovice, Magistrátu města Českých Budějovic, ZŠ Heidenhoff Pasov a Magistrátu města Pasova bude pokračovat. Pro děti i pro nás ji vnímáme jako smysluplnou a obohacující.

jarni koncert 2019

Někteří žáci 9. ročníku se v letošním školním roce účastní projektu Příběhy našich sousedů. Jejich úkolem bylo udělat rozhovor s pamětníkem z Českých Budějovice a natočit o něm reportáž v Českém rozhlase. Výsledky práce děvčat si můžete prohlédnout a poslechnout práce chlapců

pribehy nasich sousedu pan bartuska sm pribehy nasich sousedu pani lukesova sm

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 se vybraní žáci naší školy setkali s rakouskými žáky ze škol Schulverein Kollegium Aloisianum, v rámci mezinárodního projektu MateMatech, do kterého je naše škole zapojena. Cílem bylo zatraktivnit matematiku (a cizí jazyk) a ukázat její použití nejen v technice. Dle kladných reakcí žáků se akce velice povedla a myslím, že se těší na další.

Vladislav Beňadik

 

Kresba podle živého modelu, získání nových informací o zvířatech, mazlení, i výuka k zodpovědnosti k živým tvorům – to vše jsme se učili v netradičních hodinách výtvarné výchovy.

„Ať jsme velcí nebo malí, zvířátka nás prostě baví!“

Takovým heslem bychom shrnuli počin „Malování se zvířaty“, který má u nás na škole již dlouholetou tradici. Až se oteplí, můžete se těšit na malování se zvířaty na našem školním dvoře.