AKCE ŠKOLY

zdeNěkteří žáci 9. ročníku se v letošním školním roce účastní projektu Příběhy našich sousedů. Jejich úkolem bylo udělat rozhovor s pamětníkem z Českých Budějovice a natočit o něm reportáž v Českém rozhlase. Výsledky práce děvčat si můžete prohlédnout a poslechnout práce chlapců

pribehy nasich sousedu pan bartuska sm pribehy nasich sousedu pani lukesova sm

vanocni zastaveni 2018

Kresba podle živého modelu, získání nových informací o zvířatech, mazlení, i výuka k zodpovědnosti k živým tvorům – to vše jsme se učili v netradičních hodinách výtvarné výchovy.

„Ať jsme velcí nebo malí, zvířátka nás prostě baví!“

Takovým heslem bychom shrnuli počin „Malování se zvířaty“, který má u nás na škole již dlouholetou tradici. Až se oteplí, můžete se těšit na malování se zvířaty na našem školním dvoře.

phoca thumb m 33 linz 2018V úterý, 6. listopadu, vyrazili osmáci po dvouměsíčním intenzivním studiu němčiny otestovat svoje čerstvé znalosti do metropole Horních Rakous. Poté, co se nemožné stalo možným, a my jsme opravdu už měli pohromadě všechny pasy, kartičky, souhlasy i nesouhlasy, mohli jsme konečně s malým zpožděním vyrazit na cestu. Naše průvodkyně, p. Tůmová, nás vůbec nešetřila, a díky tomu, že nás celou cestu zásobovala množstvím informací o Rakousku, jsme si pak mohli užít památky prosluněného Lince opravdu naplno.

Dne 17. 12. 2018 jsme byli dělat radost seniorům v Alzheimer a Seniorcentru na Husově třídě v Českých Budějovicích. Zapojili jsme se do projektu Ježíškova vnoučata. Vybrali jsme si babičku Jitku, které jsme věnovali náramkové hodinky. Potěšili jsme však i ostatní seniory. Připravili jsme si několik vánočních koled, zahráli na housle a zatančili. Na hodinách výtvarné výchovy jsme vytvořili malé dárečky a výtvarný ateliér vyrobil krásná přáníčka. Celé dopoledne bylo velmi příjemné a obyvatelé centra se již velmi těší na další naši návštěvu.

6. C

phoca thumb m 03 talent pro firmy 2018Soutěž Talenty pro firmy se konala dne 8. 11. 2018 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo. Soutěžilo 12 týmů, z toho tři týmy z Dolního Bavorska. Úkolem bylo sestavit funkční model lanovky ze stavebnice Merkur.

Naše škola, která soutěžila za firmu EGE, získala úžasné 3. místo. Tým se skládal z kapitána, zástupce firmy EGE, třech studentů SPŠ strojní a elektrotechnické, třech žáků ZŠ Dukelská a pedagogických dozorů. Za naši školu soutěžili žáci pátých tříd: Daniel Neubauer, Eliška Svobodová a Alexander Hess.

V soutěži se rozvíjí spolupráce, procvičí se trpělivost a zároveň je to zábavné.

Eliška Svobodová, 5.C