AKCE ŠKOLY

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 se žáci 1. tříd v rámci projektu „Den mimo školu“ vydali na návštěvu Centra ochrany zvířat Rosovy a ZOO Hluboká.

Žáci se seznámili s postupy ochrany zvířat, jejich léčení, vypouštění zpět do volné přírody. Měli možnost některá zvířata vidět z blízka, některá si dokonce i pohladit. V rámci projektu žáci plnili i připravené úkoly.

I když nás zaskočilo studené počasí, nové zážitky nám to vynahradily.

 

Dne 16. 10. 2019 jsme se s třídou 8. C zúčastnili záchranářské akce, Den záchrany lidského života, na Lannově třídě v Českých Budějovicích. Měli jsme možnost na vlastní kůži vyzkoušet resuscitaci člověka, samo sebou za asistence trénovaných odborníků z českobudějovické záchranné služby. Skvělé bylo i to, že jsme se kromě nepřímé srdeční masáže mohli podívat i do sanitky, ve které dochází k dalšímu ošetření pacientů.

Byl to skvělý zážitek.
Děkujeme

 

 

Třídní třídenní výlet 9. A. (Polytechnický třídenní workshop. Realizace projektu I-KAP. Polytechnická výuka pro žáky ZŠ.)

Dne 2. 4. 2019 se uskutečnilo v Pasově na Umělecké základní škole Haidenhof partnerské setkání se ZŠ Dukelská z Českých Budějovic. 40 českých dětí a jejich učitele přivítal sbor 4. tříd, následovala prohlídka školy a poté prohlídka Pasova. V 16:30 proběhla ve výstavní síni Kulturmodell vernisáž výstavy na téma „Brücke – Most“, jíž se zúčastnili zástupci obou partnerských měst, vedení škol i učitelé a žáci.

01most sm   02most sm

Každý, kdo se všemi silami probojoval do deváté třídy, měl na konci této strastiplné cesty šanci jet na školní výlet do Anglie.

V neděli, 19. května večer jsme vyrazili směr Rozvadov. Noční cesta přes Německo se stala noční můrou především pro ty dlouhonohé z nás. První zastávka u Atomia v Bruselu, a poté projížďka na lodičkách po kanálech romantického města Bruggy, „města z cihel, kamení a vody, jednoho z nejkrásnějších v Evropě“, nás zase trochu vrátila do reality. S břichem plným hranolek, vaflí a čokolády jsme padli do postele ve strašidelném hotelu F1 ve francouzském městě Calais.

Někdy v dubnu jsem byl osloven, jestli bychom si nechtěli zahrát s orchestrem v Rakousku, konkrétně ve Freistadtu. Taková šance se neodmítá, a tak začala menší či větší korespondence v němčině, která mi už fakt moc nejde. Přes různé peripetie a jazykové bariéry jsme se s rakouskou stranou dohodli a mohlo se zařizovat vše potřebné.