Ve středu 5. 6. 2024 se žáci z 6. B a 6. C zúčastnili akce, kterou pořádalo Biologické centrum při AV ČR v Českých Budějovicích. Jednalo se o první ročník akce, která se bude konat každoročně dvakrát do roka, na jaře a v létě.

Naši žáci se tak společně připojili k jarnímu sčítání denních motýlů, během návštěvy arboreta si vyzkoušeli chytání, určování i pozorování motýlů. Pan Faltýnek z Entomologického BC AV ČR dětem vysvětlil, že motýli jsou ukazatelem zdravé krajiny a patří také mezi důležité opylovače, bez kterých se příroda neobejde.

Další letošní Motýlí půlhodinka se bude konat 15. až 21. července a bude zaměřena na letní druhy.

Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka
Motýlí půlhodinka