Dne 25. 5. 2022 se 9.ročníky a 8.B vydaly na návštěvu Terezína a Lidic. Jejich kroky vedly nejprve do areálu Terezína, kterým je provedli znalí průvodci. Žáci si tak měli možnost prohlédnout velkou část tzv. Malé pevnosti, a to od starých ubikací až po kasematy, kde se dozvěděli mnoho zajímavých informací o historii tohoto místa i o tvrdém životě lidí, kteří zde byli uvězněni.

Další zastávkou jejich cesty byly Lidice, kde na ně čekala další zajímavá prohlídka s poutavým výkladem a zastávkami na významných místech tehdejší obce. Prohlídka byla ukončena v růžovém sadu, který nám dnes připomíná smutné osudy lidických obyvatel. Chmurnou atmosféru doplňovalo deštivé počasí, které nás provázelo během celé prohlídky.

Celí zmoklí se žáci nakonec odebrali do autobusu, aby vyrazili na dlouhou cestu zpět do Českých Budějovic.

Prohlídka Terezína a Lidic
Prohlídka Terezína a Lidic
Prohlídka Terezína a Lidic
Prohlídka Terezína a Lidic
Prohlídka Terezína a Lidic
Prohlídka Terezína a Lidic
Prohlídka Terezína a Lidic
Prohlídka Terezína a Lidic