Výlet za odměnu na Schafberg

I v letošním roce se uskutečnil pro žáky 2. stupně výlet za odměnu, který se konal v pondělí 17. června. Jak je již zvykem, i v letošním roce jsme navštívili Rakousko a vydali se tentokrát na celodenní túru na horu Schafberg dosahující nadmořské výšky 1783 metrů. Po brzkém ranním vstávání jsme vyrazili autobusem do oblasti Solné komory, kde se nám již ukázaly krásy rakouské přírody. Přestože je možnost na Schafberg vyjet vláčkem, my jsme zdárně zdolali výstup nahoru i sestup dolů pěšky, kde mohli mnozí z nás překonat sami sebe. Odměnou parného výstupu nám byly krásné slunné výhledy na okolní jezera Mondsee, Wolfgangsee i Attersee a také jsme v místní restauraci nasbírali síly na sestup dolů. Při sestupu jsme si ještě odpočinuli u jezera, poté už nás čekal jen večerní návrat zpátky do Budějovic, kam jsme se navrátili všichni v pořádku. Určitě budeme na výlet nejen díky krásným fotkám rádi vzpomínat.