Soutěž TALENTY PRO FIRMY, kde se stavěl model ze stavebnice Merkur, byla velmi zajímavá především v tom, jak mladší generace dětí spolupracovala se starší. Všichni si vzájemně rozuměli.

Ze základní školy Dukelská byli vybráni tři zástupci 5. tříd: Vít Novák, Marek Kafka a Markéta Holbová. Další tři zástupci byli ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické. Zástupce firmy EGE Radovan Vik, za kterou jsme soutěžili, nám směl pomáhat jen slovy. Doprovázela nás paní vychovatelka Jana Šímová.

Na stavbu modelu jsme měli dvě hodiny. Soutěže se zúčastnilo osm týmů z České republiky a tři týmy z Bavorska. Bavorské týmy měly takovou „sólo“ soutěž.
Oběd probíhal formou rautu. Byla gulášová polévka a jako hlavní chod řízek s bramborovým salátem nebo pizza. A protože dezert nesmí nikdy chybět, pochutnali jsme si na výborných roládách.

Soutěž bych zhodnotila jako skvělou.

Markéta Holbová, 5. C